пʼятниця, 25 листопада 2016 р.

День пам'яті жертв голодомору і політичних репресій

Виховний захід «Пам'ять народу!» 
( присвячений 26 листопада – Дню пам'яті жертв голодомору та політичних репресій)
Людина не живе в одному часі. Дорога у майбутнє пролягає через минуле. 

Треба осмислити власне минуле, щоб не повторювати  його трагічних помилок. В історії України існують певні події, які повинен пам’ятати кожний , тому що без них немає історії. 1932-1933 роки... Роки пам'ятні,  незабутні,  страшні, найчорніші роки в історії України , коли загинули мільйони українців,  – роки голодомору. Ми не можемо їх викреслити з нашої пам'яті. Про це йшла мова на виховній годині з учнями 8–В  та  8–Б класів «Пам'ять народу!», присвяченій Дню пам'яті жертв голодомору та політичних репресій.  Нехай у душах  дітей залишиться маленький вогник свічечки, як спомин про тих, кого сьогодні немає серед нас, які померли страшною смертю.  Дай, Боже, щоб це ніколи більше не повторилось! А український народ, щоб жив, багатів, процвітав і славився по всьому світу своїм розумом, красою, щедрістю, добротою, силою!



субота, 29 жовтня 2016 р.

Конкурс буктрейлерів

                            
                                    

        26 жовтня в Першотравенській ЗШ№2  пройшов шкільний конкурс буктрейлерів  на художню літературу героїко – патріотичного змісту. В ньому взяли участь учні 8-11 класів. 
         Вітаємо переможців:  Гергеля Олександра11-А кл., Сухова Данила 8 –В кл., Коваленко Яну 11 –Б кл.! Дякуємо за участь: Саченко Яну 10 –А кл., Фролова Максима10 -А кл.!

субота, 15 жовтня 2016 р.

Відповідно до Плану спільних заходів Мінкультури та Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» на 2016-2021 роки, затвердженого 24.03.2016, спільно з Посольством Литовської Республіки в Україні,
          у вересні 2016 року – березні 2017 року буде проведено  
IV Всеукраїнський конкурс есе «Я – європеєць» (далі Конкурс).
Основними завданнями Конкурсу є: розвиток у дітей і молоді активної життєвої позиції, готовності брати участь у суспільному, культурному та міжнародному житті країни; формування у молоді демократичних, європейських цінностей, розуміння прав і свобод людини, високих соціальних, культурних, освітніх стандартів; підвищення значущості ідеї єдності та дружби України і Литовської Республіки серед молодих учасників.
Роботи учасників Конкурсу в строк до 20 січня 2017 року надсилаються на електронну адресу: yaevropeets@ukr.net.

Підсумки завершального етапу Конкурсу підводяться у березні 2017 року. За рішенням журі Конкурсу автори кращих робіт, за можливості, будуть запрошені до участі у міжнародній поїздці до Литовської Республіки в рамках культурного обміну у 2017 році.
Національний університет «Острозька академія»
Кафедра культурології та філософії

Запрошує учнів 9-11 класів загальноосвітніх шкіл, гімназій тастудентів коледжів й професійно-технічних училищ взяти участь у Всеукраїнському конкурсі філософсько-культурологічного есе


Конкурс проводиться в рамках відзначення Всесвітнього дня філософії за регламентом ЮНЕСКО
Цього року традиційний круглий стіл, який відбудеться в НУ «Острозька академія» з нагоди Дня філософії, буде присвячено 160-річчю з дня народження Івана Франка, а також 25-річчю незалежності України.

Темою есе пропонуємо вибрати один іззапропонованих висловів:





Ми мусимо навчитися чути себе українцями— не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіціальних кордонів. І се почуття не повинно у нас бути голою фразою, а мусить вести за собою практичні консеквенції. Ми повинні — всі без виїмка — поперед усього пізнати ту свою Україну, всю в її етнографічних межах, у її теперішнім культурнім стані, познайомитися з її природними засобами та громадськими болячками і засвоїти собі те знання твердо, до тої міри, щоб ми боліли кождим її частковим, локальним болем і радувалися кождим хоч і як дрібним та частковим її успіхом, а головно, щобми розуміли всі прояви її життя, щоб почували себе справді, практично частиною його.
І. Франко. Одвертий лист до галицької молодежі
Здобувайте знання, теоретичне й практичне, гартуйте свою волю, виробляйте себе на серйозних, свідомих і статечних мужів, повних любові до свого народу і здібних виявляти ту любов не потоками шумних фраз, а невтомною, тихою працею. Таких мужів потребує кожда нація і кожда історична доба, а вдвоє сильніше буде їх потребувати велика історична доба, коли всій нашій Україні перший раз у її історичнім житті всміхнеться хоч трохи повна горожанська і політична свобода.
І. Франко. Одвертий лист до галицької молодежі
Перед українською інтелігенцією відкриється тепер, … величезна дійова задача — витворити з величезної етнічної маси українського народу українську націю, суцільний культурний організм, здібний до самостійного культурного й політичного життя, відпорний на асиміляційну роботу інших націй, відки б вона не йшла, та при тім податний на присвоювання собі в якнайширшій мірі і в якнайшвидшім темпі загальнолюдських культурних здобутків, без яких сьогодні жодна нація і жодна хоч і як сильна держава не може остоятися.
І. Франко. Одвертий лист до галицької молодежі

Об’єм есе – 2-3 стор. друкованого тексту (А4, поля – 2 см., шрифт – 14, інтервал – 1,5).
Есе слід подати на кафедру культурології та філософії НаУОА
(вул. Семінарська 2, м. Острог, Рівненська обл. 35800) або надіслати
до 7 листопада 2016 року.
Переможці у конкурсі отримають цінні призи,
а найкращі есе будуть опубліковані на сайті www.kulturolog.org.ua
За додатковою інформацією звертайтеся:
+38 0987814764 – Шляхова Ольга Анатоліївна


Поради щодо написання есе

Хочаесе (із фр. essai– «нарис, спроба») є більше літературним жанром та передбачає достатньо вільну композицію висвітлення ідей, однак в академічному середовищі також можна помітити стабільний «попит» на таку форму самостійної роботи. Як правило, учням і студентам теж подобається писати есе (напевно, з огляду на ту ж необмеженість у презентації власних думок), але часто із написаного далеко не все подібне до цього жанру. Просто варто пам’ятати алгоритм написання есе, що хоч і є найбільш демократичним літературним та науковим жанром, однак має свої правила.

1. Тема. Вибір теми для есе – чи не найважливіша частина роботи. Оскільки есе не є великим текстом, то бажано обирати точну й чітку тему, щоб максимально її висвітлити. Попри це, в есе не вимагається цілком вичерпати тему, а висловити щодо неї свій погляд. тому тут можна вживати вислови типу «я думаю», «мені видається», оскільки простір суб’єктивності тут достатньо широкий і взагалі є вихідним. Проте існують і так звані «об’єктивні» есе, де центральним наміром є висвітлення ідеї чи концепту, а тому не обов’язково враховуються наші міркування та світоглядні позиції.

2. Організація теми. Ця частина алгоритму подібна до плану, але не такого чіткого, як у науковій роботі. Однак тему потрібно організувати для того, щоб якомога краще її презентувати: визначити логіку (зі слабкими та сильними її сторонами), причину, наслідок, основну ідею. Суб’єктивний погляд на речі зовсім не означає, що ви повинні заплутати читача й себе, а в підсумку нічого не сказати. Поставте собі якомога більше питань щодо теми, а потім оберіть найбільш цінні та важливі. Відповіді на ці питання – практично і є вашим есе.

3.Ідея. Якщо вже провели достатньо часу для «штормового мислення» (brainstorming), то потрібно чітко визначитись із основною ідеєю вашого есе. Кожне есе (як і зрештою будь-який науковий проект) приречене на поразку без ідеї. Як правило, ідея завжди дуже проста, але це не означає, що висловити її так само просто. Відповідно, всі наступні абзаци – це покрокове розкриття ідеї у формі тез та аргументацій.

4. Теза й (контр)аргументи. У такому стилі пишуться практично всі англомовні есе. Основний хід ваших думок повинен будуватися за такою схемою: висловлюєте ідею / позицію, а потім підкріплюєте її своїми аргементами чи контраргументами. Від останніх ваше есе тільки покращиться, оскільки це демонструватиме гнучкість та відкритість мислення, здатність аналізувати проблему, враховуючи різні погляди. Не потрібно забувати, що стратегія «теза-аргумент» має бути присутня невидимо в есе, щоб це не кидалося в очі читачу.


5. Висновок. На відміну від більш чітких форм наукової роботи, висновок може бути різним – від обіграної цитати до несподіваного аналітичного повороту із риторичним запитанням. Можна не тільки грамотно завершити вашу ідею, але й спонукати читача до інтелектуальних пошуків та сумнівів. Для цього й пишуться есе, щоб «збунтувати» мислення читача, поставити незвичні питання, розкрити цікаві нюанси.

пʼятниця, 7 жовтня 2016 р.

КВН( Клуб веселих і начитаних)


     07 жовтня  для  учнів 5 Б класу було проведено  конкурсну  програму "Клуб  веселих і начитаних".

Участь у записі обласної радіопередачі






06 жовтня в Дніпропетровському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся запис обласної радіопередачі, присвяченої Дню  української писемності та мови. У записі взяли участь вчитель української мови і літератури Першотравенської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №2 Сапожнікова  Тетяна Григорівна та переможець Шістнадцятого міжнародного конкурсу знавців з української мови ім. Петра Яцика, учениця 11 – А класу Цунік Тетяна. Зі словами привітання до присутніх звернулася методист навчально-методичної лабораторії  гуманітарних дисциплін, Відмінник освіти України Піскорська Лідія Іванівна. 

пʼятниця, 30 вересня 2016 р.

Конкурс "Соняшник"




   Оголошуємо про початок реєстрації на VIІI Всеукраїнську українознавчу гру «Соняшник» для учнів 1-11 класів.
         Термін реєстрації: з 1 вересня 2016 до 31 січня 2017 року.
         Гра відбудеться: 3 березня 2017 року
         Вартість оргвнеску за участь у грі становить:
  •    до 200 учасників зі школи/об’єднання – 16,50 грн. з одного учасника;
  •     Оплата оргвнеску – до 31 січня 2017 року.

  Цьогорічний конкурс присвячений 100-річчю українських революційних подій, які відбувалися в 1917-1921 роках.
        Це буде чудова нагода  продемонструвати свої знання рідної мови і літератури, історії та культури.

        

       Запрошуємо  школярів взяти участь у грі 

                           «Соняшник» !