пʼятниця, 20 січня 2017 р.

ВИХОВНИЙ ЗАХІД «СОБОРНІСТЬ І ЗЛАГОДА - УМОВИ ПРОЦВІТАННЯ УКРАЇНИ"


   Щасливі ми, що  народилися  на такій  чудовій, багатій, мальовничій землі - на нашій  славній  Україні! Тут жили наші  діди  і  прадіди, тут живуть  наші  батьки, тут корінь  давнього  роду  українського, що сягає сивої  давнини.
Так трапилось, що  протягом  багатьох  століть  розвитку  Україна не мала власної  державності  і  єдиної  території. Українські  земл і в різні періоди належали багатьом державам: найбільше  Росії, Литві, Речі  Посполитій, а потім  Польщі, Австро-Угорщині, а згодом   Румунії, Чехословаччині.
Та державне  відродження  України  розпочалося  ще за часів першої світової  війни.
У 1917 році у Наддніпрянській  Україні розпочалася національна революція. В  результаті неї було проголошено створення Української Народної  Республіки та обрано  першого  президента Михайла Грушевського.
Подібні  процеси  відбувалися і в Галичині. Згодом у жовтні 1918 року була  проголошена  Західно -Українська народна Держава на території Галичини, Північної  Буковини та Закарпаття. Головою Ради став Євген Петрушевич. А вже через рік, 22 січня 1919 року, у Києві відбулося урочисте  проголошення  злуки  Західно-Української  Народної Республіки в єдину  Українську  Народну  Республіку. Відбувалося  це  на  Софійській  площі в Києві. Її  заповнили десятки тисяч  жителів.
Від того часу воєдино  злилися  століттями  відірвані  одна від одної частини  єдиної  України. Відбулося  об‘єднання  українських  земель, а разом з тим – українських  традицій, звичаїв, мови, що мало велике історичне  значення  для  українського  народу.

  Про День Соборності України говорили на виховній годині учні 7-А класу.   Соборність – це символ. Символ боротьби за волю. Порозуміння між людьми. І часточка  надії  і  віри у майбутнє. Віримо, що територіальна  цілісність  України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки  залишатиметься  непорушною. Маємо  бути  свідомі  того, що  лише в єдності  дій та соборності душ можемо  досягти  величної  мети – побудови  економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою  пишатимуться  наші  нащадки.




Немає коментарів:

Дописати коментар